Főoldal / Tematikák / Körömápolás / Mennyit tudsz a körömreszelőkről?

Mennyit tudsz a körömreszelőkről?

Ha még te is csak a kísérletező fázisban vagy, és nem sikerült eldöntened, hogy milyen reszelő illik legjobban körmeid rendben tartásához, akkor következő cikkünkkel talán segítségedre lehetünk. Egy jó körömreszelő már szinte fél sikere otthoni manikűrödnek.

nailfine

Elsődleges szempontja, hogy úgy tudjuk vele a kívánt formára igazítani körmeinket, hogy lehetőleg utána ne repedezzenek, törjenek le. Egy reszelőnél a forma és a durvaság mellett az is fontos szempont, hogy tartós legyen, hiszen a reszelőkről a szemcsék előbb-utóbb lekopnak és használhatatlanná válnak.
Körmeinket – ha tehetjük – ne vágjuk, inkább reszeljük, és feltétlenül használjunk a körmünknek leginkább megfelelő reszelőt. Mindenképp megéri az utánajárást és a befektetést! Egy jó körömreszelő minden nőnek elkél, most pedig lássuk, hogy milyenekből is válogathatsz:

1. Gyémántporos fémreszelő

Általában ezek a reszelők műanyag nyéllel vannak ellátva, két oldaluk pedig különböző finomságú gyémántporral van beborítva. A legismertebb körömreszelő fajta, ami tökéletesen használható a természetes körömlemez formázásához, ápolásához.

2. Papírreszelő

Ezek többféle formában is kaphatóak, lehetnek szögletesek, banán alakúak, hullámvonalasak stb. Belsejük fa, műanyag vagy papír, külsejük pedig minden esetben szemcsézett. Általában ezek a legolcsóbbak, éppen ezért nem is annyira tartósak, viszont ha egy kicsivel többet költünk rá, máris hozzájuthatunk egy minőségibb darabhoz.

3. Szivacsos tömbreszelő (buffer)

Felületek finomításához használják akár manikűr, akár műköröm készítésénél. Középen szivacsot vagy valamilyen műanyagot tartalmaznak.
Durvaságuk alapján a kisebb jelzőszámú reszelők (pl. 80-100-as reszelők) durvák, a közepes jelzőszámú reszelők (pl. 120-150) közepes reszelők, a magasabb jelzőszámú reszelők (pl. 180-200) finom reszelőket jelentenek.

4. Üvegreszelő

Tartósan meggátolja a körömszélek beszakadását és berepedezését. Egyaránt használható természetes és műkörömnél is. Tartós, strapabíró. A hagyományos reszelőknél, amelyekben fém, vagy papírlemez hordozóra viszik fel a csiszoló felületet, használat közben kis szemcsék formájában leválnak, és így egy idő után használhatatlanok lesznek, Az üvegreszelő mikrofinom felületét az üveg felső felületének a kimaratásával állítják elő, ezért is bírják olyan sokáig.

Kedvenceink:

Kommentek

Szólj hozzá te is!