Főoldal / Tematikák / Egészség / 3 mozgásforma, amely életed részévé teszi az edzést!

3 mozgásforma, amely életed részévé teszi az edzést!

Szeretnél rendszeresen mozogni, de mi sem áll tőled távolabb? Íme, 3 olyan mozgásforma, amely ránevel a napi edzésre, méghozzá mindenféle erőfeszítés és nehézség nélkül!

mozgásforma

A tesiórákon mozogtál utoljára?

Igen, tudjuk, hogy rendszeresen kellene mozogni egészségünkért – de mit tegyünk, ha az edzés egész egyszerűen nem a mi világunk? Az alábbi három mozgásforma megoldást nyújthat, hiszen szinte észrevétlenül nevel rá arra, hogy a mozgás a mindennapjaid részévé váljon!

Az 5 tibeti rítus – könnyed jóga a fiatalságért

Az 5 tibeti rítus néven elhíresült gyakorlatsort a fiatalság megőrzésére alkották meg. Mivel naponta kell végezni ahhoz, hogy igazán hatásos legyen, valamint fokozatosan épül fel napi 2-3 percnyi ismétléstől a végső, 20-30 percet igénybe vevő edzésig, hathatós megoldás lehet a rendszeres mozgás megszokására.

Hogyan szoktat rá a mozgásra?

– a gyakorlatokat az első héten 3-szor, a következőn 5-ször, az azt követőn 7-szer kell végezni, és így tovább egészen 21 ismétlésig. Ennek megfelelően az első héten mindössze 2-3 perc alatt megvan az egész, így az edzésre szánt időt is fokozatosan tudod emelni

– a napi rutinba való beiktatás is rém egyszerű, hiszen néhány lépésnyi helyre van csak szükséged és pár percre

– nulla edzettséggel is elkezdhető, a gyakorlatok könnyűek, pláne a legelején, mikor mindössze háromszor kell ismételned őket, később pedig te is hozzáerősödsz a növekvő terheléshez

Mit nyújt még?

A tibeti rítusok fő célja a test fiatalítása – sokan számoltak be a haj-szemöldök visszasötétedéséről, az egészségügyi problémák javulásáról és persze a test feszessé, ruganyossá válása is a legfontosabb eredmények között van.

Fegyencedzés – súlyzózás másképp

A mozgásforma elnevezése nem véletlen: Paul Wade börtönben töltött évei alatt dolgozta ki a módszert. Ennek következtében az edzéshez valóban elég pár lépésnyi hely (hiszen a cellájában végezte a gyakorlatokat), nem kellenek hozzá eszközök és az önvédelemhez szükséges erőteljes mértékben formálja az izmokat. Wade szerint a test saját súlyát kell „súlyzóként” használni, amelynek következménye többek közt az, hogy ezt a súlyt öntudatlanul is igyekszik minél lejjebb szorítani a szervezet (fogyás), hogy a „súlyzó” könnyebb legyen.

Hogyan szoktat rá a mozgásra?

A fegyencedzés legfőbb előnyei a minimális hely- és időszükséglet. Ha még sohasem mozogtál rendszeresen, nagyon vállalhatónak fog tűnni a heti kétszer végzett 3-5 perces edzés. A gyakorlatok valóban pár percesek és könnyen elvégezhetők, főleg kezdetben (fokozatosan épít fel egy egyszerű fekvőtámaszt is, tehát az első hetekben például csak állva, a tenyereket a falnak támasztva végezzük a gyakorlatot). Tulajdonképpen mindössze négy gyakorlatról van szó: fekvőtámasz, guggolás, húzódzkodás és lábemelés. Ezeket azonban lépésenként építi fel, tehát kezdetben állva végzett fekvőtámasz, gyertyaállásban végzett guggolás, széken ülve végzett lábemelés és egyszerű kargyakorlatok a feladat, mégis, már az első alkalom után érezhető a hatás az izmokban. Az edzésterv szerint (Wade könyvében többféle közül választhatsz) eleinte heti 2 alkalommal kell gyakorolni, alkalmanként 5 percet vesz igénybe az egész, így a rendszeres edzés megszokása igazán könnyedén fog menni!

Leslie Sansone – gyalogolj a szobában!

A Sansone-féle edzés tulajdonképpen helyben-gyaloglást jelent. A képernyő előtt (interneten is megtalálhatók a gyakorlatok) kényelmes gyaloglótempóban tesszük meg a lépéseket, amelyek pár percenként egy-egy láb- vagy kézgyakorlattal fűszerezve remekül erősítik a testet, formálják izmainkat.

Hogyan szoktat rá a mozgásra?

A gyakorlatok során egyre több mérföldet tehetünk meg – helyben, ennek megfelelő az edzések ideje is. Kezdetben bőven elég a 20 perces gyakorlat, amelyet valóban pár lépésnyi helyen, minden eszköz nélkül végezhetsz. Még extrém mértékű edzetlenség esetén is könnyedén kivitelezhető a 20 percnyi gyaloglás, amelynek épp könnyűsége és rövidsége biztosítja, hogy minden nap kedvvel lássunk neki.

Mindenki meg tudja találni azt a mozgásformát, amelyet igazán örömmel végez – csak a kezdet nehéz, amelyet viszont megkönnyíthetsz azzal, hogy a „mozgásra ránevelő” edzéstípust választasz, amelyeknek lényege a rövidség, könnyűség és fokozatos terhelés. Próbáld ki, és pár hét múlva elégedetten mondhatod el: bizony, rendszeres napi mozgással is teszel az egészségedért!

Neked ajánljuk:
Nézz szét diétás és fitnesz termékeink között, támogasd céljaid a legjobb készítményekkel!

Kommentek

Szólj hozzá te is!