Főoldal / Tematikák / Egészség / 5 működő tipp szülőknek, hogy a gyerek szeressen oviba járni

5 működő tipp szülőknek, hogy a gyerek szeressen oviba járni

Mit tehetnek a szülők, hogy minél zökkenőmentesebb legyen az óvodai beszoktatás? Íme 5 tipp, amelyeket sikerrel vetettek be a többiek!

1. Ne érezze rajtad, hogy szorongsz!

Ez a legnehezebb, hiszen nincs olyan anyuka-apuka, akit ne töltene el aggodalommal az óvodában töltött első nap. Fáj a szívünk, az elszakadás érzését nehezen és mélyen éljük meg. Az erőltetett mosoly ilyenkor nem a legjobb megoldás, hiszen a gyerekeknek tűpontos receptoraik vannak, amelyekkel megérzik a valós lelkiállapotot. Egyetlen lehetőség maradt hát: valóban örülnünk kell a csemeténk első napjainak. Ezt úgy tehetjük meg, ha magunkat is trenírozzuk: emlékeztetjük saját magunkat is arra, hogy a gyereknek sok és színes élményben lesz része, hogy hamarosan újra találkozunk, és az egymástól távol töltött idő csak erősít bennünket, hiszen nagyobb figyelemmel és lelkesedéssel tudjuk az együttlétbe vetni magunkat. Ha ez mégsem megy, az erőltetés is vezethet eredményre, hiszen már kimutatták, hogy a nevetés és vidámság „megjátszása” pozitív hatással van a lelkiállapotra.

2. Mutassunk jó példát, örömködjünk a napunk hátralévő része felett!

Akár dolgozni indulunk, akár csak otthon bekkeljük ki az időt, amelyet a gyermekünk nélkül töltünk el, örüljünk neki, és ezt kommunikáljuk is! Hangoztassuk, milyen jó lesz találkozni a kollégákkal vagy épp elintézni a heti bevásárlást. Nézzük a jó oldalát a dolgoknak, és ezt fejezzük is ki! Korábban kell kelni? Milyen jó is egy gőzölgő kávé felett időben elkezdeni a napot! Le kell cserélni a szabadidő-ruhát? Milyen jó érzés is csinos ruhába bújni, szépíteni magunkat a tükör előtt! Sok feladat vár ránk? Milyen remek, hogy ennyi mindennel hozzájárulhatunk a világ működéséhez! A gyerek átveszi a szülő hozzáállását, és szívesebben indul saját „munkanapjára”.

3. Játszd meg az irigyet!

Gyermekeink mintaként tekintenek ránk, így ha valamit irigylünk, az kívánatos dologként jelenik meg a szemükben. Kezdetben még csak ebéd után maradnak az oviban, így jó stratégia, ha már előre sopánkodunk azon, milyen jó kis ágyaik vannak és jaj, mikor lehet majd már ottmaradni alvásra is. Emlegessük, milyen jó  is bemenni a munkahelyünkre, de bizony az oviban még jobb lehet, ott annyi játék és olyan érdekes elfoglaltságok vannak.

4. Szerezz neki ovis barátokat!

Az a gyerek sokkal szívesebben megy oviba, akit barátok várnak ott. Már az első héten meghívhatod egy-két ovis társát egy délutánra, így jobban megismerik egymást és bensőségesebb viszonyt alakítanak ki. Ráadásul a kis barát szülei ugyanígy visszahívhatják a te csemetédet is, így rendszeresen felszabadulhat egy-egy délutánod, amikor elintézheted a szükséges ügyeket.

5. Ha semmi nem segít, még mindig ott az Ovimanó

Jó, az Ovimanó már a megvesztegetés kategóriába tartozik, de a visszajelzések szerint egész jól működik. Az Ovimanó ugyanis olyan lény, amely a végigvitt ovis nap után oszt apró ajándékokat. A gyerekért menve el lehet rejteni az ovi közelében apró ajándékokat, amelyeket a gyermek hazajövetelkor talál meg, esetleg játékos feladványok nyomán. Így például a nagy tölgyfa tövében egy nyalókát talál, ha a neki adott térképen megfejtette a „2 lépés távolság” és „csipkebogyó-bokor töve” feladványokat. Ha reggel cirkuszol, esetleg el lehet altatni a hisztit a délután kilátásba helyezett ajándékokra való hivatkozással – amelyek persze az idő előrehaladtával egyre messzebb és messzebb kerülnek, egészen a hazaérkezéskor adott egészséges nasiig.

Ajánlatunk:

Az óvodai beszoktatás egyik méregfoga a közösségben szerzett betegségek – hiszen akár néhány nap otthonlét is hátráltatja a beszokás hatékonyságát. Turbózd fel gyermeked szervezetét, hogy igazán ellenálló legyen a közösségi vírusokkal szemben! Nézz szét gyermekvitaminjaink között!

Kommentek

Szólj hozzá te is!