Ameddig a test pihen, az arc regenerálódik
Éjjel nemcsak mi alszunk, hanem a bőrünk is pihen. Ilyenkor nincs kitéve semmilyen külső, negatív környezeti hatásnak, napfénynek, hideg, száraz levegőnek, pornak sem más szennyeződésnek.
Éjjel a bőr vérkeringése felerősödik, felgyorsul az anyagcsere és az oxigén felhasználás, így ilyenkor fogékonyabb a bőrünk minden tápláló hatóanyag befogadására is. Ezért is fontos, hogy éjszakára megfelelő arckrémet használjunk!
Sokan gondolják azt, hogy elég egy jó, tápláló nappali arckrém ahhoz, hogy az arcbőrünk mindig a legszebb formájában ragyoghasson, ám ha igazán jót akarunk bőrünknek, akkor mindenképp használjunk külön éjszakai és nappali krémet is.
Hány éves kortól ajánlott az éjszakai krém használata?
25-30 éves kor felett már mindenképpen kettőt kellene használni, persze az, hogy milyen a bőrünk nagyban függ a genetikai állományunktól, az életvitelünktől, attól, hogy fogyasztunk-e kellő mennyiségű folyadékot és tápanyagokban gazdag ételeket.

Mi a különbség egy nappali és egy éjszakai krém között?
A nappali krémekkel szemben az éjszakai ápolók nehezebb textúrával rendelkeznek és gazdagabb hatóanyag tartalommal is bírnak. Az éjszakai krémek a regenerálást szolgálják. Ezek rendszerint nagyobb mennyiségű aktív hatóanyagot tartalmaznak, retinol, C-vitamint, alfa-hidroxisavat, ezek segítenek a bőrnek a regenerálódásban, és védik a kiszáradástól.
A nappali krémek elsődleges feladata a védelem a kiszáradástól, de a környezeti ártalmaktól is, az UV fénytől, a levegőben lévő szennyező- és méreganyagoktól, ehhez napvédő-adalékot és antioxidánsokat használnak.
Mielőtt éjszakai krémet választasz, gondold végig, milyen az arcbőröd!
Ezeket a szempontokat vedd figyelembe:
- zsíros vagy száraz
- érzékeny vagy ellenálló (az érzékeny az aknék gyakori megjelenését, pirosodást, égető érzést jelent)
- pigmentált-e vagy sem (megjelennek-e egyáltalán nem kívánatos sötét foltok)
- ráncos vagy sem (mennyire feszes a bőröd?)


Kommentek
Szólj hozzá te is!