Főoldal / Tematikák / Egészség / Egy különleges hasizomgyakorlat – Könnyű, rövid, mégis hatékony

Egy különleges hasizomgyakorlat – Könnyű, rövid, mégis hatékony

Íme, egy 2 perces hasizomgyakorlat, amellyel nemcsak hasfalad izmait erősítheted, de a megereszkedett alhasnak is ellenszere, ráadásul emésztésed és anyagcseréd is javítja!

Csak a hasam kell mozgatni?

Hogy csak be kell húzni párszor a hasunkat és meg is van a napi szuperhatékony hasedzésünk? Nos, majdnem, de természetesen azért mégsem ilyen egyszerű. Ám lényegét tekintve így igaz: a has ki-behúzása alkotja annak a hasgyakorlatnak a lényegét, amely jóval könnyebben kivitelezhetőnek tűnik az egyéb gyakorlatoknál (mind az erőfeszítést, mind a mindennapokba iktatás lehetőségeit tekintve), mégis rendkívül hatékonyan járul hozzá a feszes, izmos hasfal eléréséhez.

Ennyi mindent tud ez az egyszerű gyakorlat

A  jóga Uddiyana Bandha gyakorlatáról van szó, amely épp azért egyszerű és rövid, mert ereje az izmok behúzásának technikájából adódik. Ez egyben azt is jelenti, hogy elsajátítása azért kis időt és odafigyelést vesz igénybe, de cserébe rövid idő alatt, erőfeszítés nélkül véghezvihető gyakorlattal erősítheted a hasfaladat, méghozzá még kötényhas, megereszkedett alhas esetén is látványos hatásfokkal. Lényege, hogy a levegő kifújása közben kell a hasfalad „lebegtetni”, előnyei pedig a következők:

  • egy-egy gyakorlat 2-3 percet vesz igénybe
  • naponta többször is érdemes végezni, ám 2-3 perc bármikor beiktatható
  • erősíti a hasizmokat
  • a megereszkedett alhas ellenszere
  • a derekat is karcsúsítja
  • javítja az emésztést
  • masszírozza és erősíti a hasi szerveket (ha ügyesen csinálod, a hasfalad olykor szinte szó szerint érezhetően végiggördül a szerveiden – ne ijedj meg az érzéstől, ez nagyon jót tesz nekik!)
  • javítja az anyagcserét
  • optimalizálja a has vérellátását
  • serkenti a bélmozgást

A pontos leírás

1.A kiindulóhelyzet

Térdelő helyzetből ereszkedj négykézlábra. Ha ez nehezedre esik vagy olyan helyen gyakorolsz, ahol ez nem lehetséges, csak állva a két tenyereddel támaszkodj meg a térdeid felett úgy, hogy az ujjaid befelé néznek. A lényeg tulajdonképpen az, hogy kissé lógjon az egész hasfalad, a testtartások csak ezt segítik elő.

2.A levegő kipréselése

Mélyen szívd be a levegőt, majd lélegezz ki úgy, hogy az utolsó cseppig kiürítsd a tüdődből a levegőt. Ha ez megvan, még ránts egyet a hasadon, hogy kipréseld a még esetlegesen bent maradt levegőt. Ebben a levegő nélkül vákumban végezzük majd el a has ki-behúzását, annyiszor, amennyiszer a légzésszünet engedi.

3.A hasfal berántása és kiengedése

A tüdő teljes kiürítése után megfeszítjük a hasfalunkat, és megpróbáljuk olyan mélyen behúzni, mintha a köldökünkkel meg akarnánk érinteni a gerincünket. 1 másodpercnyi ilyen erős behúzás után hirtelen leejtjük a hasunkat, majd azonnal vissza is húzzuk. Ugyanúgy nagy erővel, még a nyakizmok is megfeszülnek, a köldök pedig erőteljesen a gerinc felé nyomul. Ismét 1 másodpercig való erős húzás után hirtelen kiejtjük a hasat, majd ismét behúzzuk – annyiszor, míg a levegőd engedi (ne légszomjig tartsuk bent). A gyakorlat végén lélegezz mélyeket és lazítsd el az izmaid.

Tipp: A kidomborodó hasfalért a zsírrétegen kívül a felhalmozódott méreganyagok, a bélrendszer puffadása, a nem megfelelő vitaminszint is éppúgy felelős. Vedd fel a harcot a táplálkozás és a hasfal izmainak erősítésén túl ezeken a frontokon is, és az eredmény meghatványozódik!

Ajánlataink:

Kommentek

Szólj hozzá te is!