Őszi könyvajánló – merülj el a sorokban
Nem nagyon tudunk annál jobb programot a hűvösebb, esősebb őszi estékre, mintsem egy csésze forró teával belemerülni egy történetbe. Egy jó könyv képes teljesen kiragadni a világból, kikapcsol és feltölt egyszerre, miközben csak úgy repül vele az idő. Használjátok ki, hogy egyre rövidebbek a nappalok, kuckózzatok be egy puha takaró alá, vagy készítsetek egy testet s lelket felmelegítő fürdőt, vegyetek kezetekbe egy jó könyvet és hagyjátok, hogy a sorok magukkal vigyenek…
Ha tanácstalan lennél, hogy mit olvass idén ősszel, szubjektív könyvajánlónkból inspirálódhatsz:
Tisza Kata: a legjobb hely a városban te vagy – terápiás versek
A tavaly megjelent Akik nem sírnak rendesen pszichoprózái után,
Tisza Kata legfrissebb könyvében ismét újat ad: pszichológiai doktori kutatásait, coaching praxisát és saját élete élményeit gyúrja össze. Az eredmény egy rendhagyó terápiás verseskötet, ami műfajt teremt és hiányt pótol. A könyv az emberi életút egyik legkritikusabb csomópontját járja körül: a válást. Ha valami igazán elgondolkodtatót, lelket megérintőt kerestek és nyitottak vagytok az önreflexióra, ezt a kötetet nagyon fogjátok szeretni.
Tompa Andrea: Fejtől s lábtól
Az idén Libri irodalmi díjjal kitüntetett szerző második kötete ez, ami két erdélyi orvos történetét mutatja be. Életüket és jellemfejlődésüket az 1910-es évek elejétől követhetjük végig, érintve a világháborút és Trianon eseményeit. Bár különálló, ám bizonyos helyeken mégis összecsengő majd összefonódó életeseményeket olvashatunk a zsidó származású, enyedi kereskedő lány szemszögéből és a Brassó környékén nevelkedő, aljegyző fiának elmeséléséből, akik amolyan naplószerűen emlékeznek vissza családi és történelmi eseményekre. Ezen a könyvön nem lehet csak úgy „átrohanni”, már csak jellegzetes nyelvezete miatt sem.
Patrick Melrose 1. – Nincs baj – Baj van – Van remény
Túlzás nélkül állíthatom, hogy már a Benedict Cumberbatch főszereplésével készült sorozatot is tátott szájjal néztem végig. Mivel a minisorozat ilyen hatással volt rám, gondoltam nagy bajom nem eshet, ha a könyvet is a kezembe veszem. Persze tartottam tőle, hogy a könyvélmény majd felülírja a filmest, de ha tudsz függetleníteni és külön műfajként tudod kezelni a kettőt, te sem fogsz csalódni. A Patrick Melrose-regényfolyamat két kötetben jelenik meg. Az első három kisregényt (Nincs baj, Baj van, Van remény) idén augusztusban adták ki, míg az utolsó kettőt (Létszükséglet, Végül) pedig még idén ősszel vehetjük kezünkbe.
Hogy hogyan befolyásolják a szülői minták és kapcsolatok a felnőtté válásunkat? Milyen férj és apa lesz egy bántalmazó családban felnövő fiúból? Hogyan kerítenek hatalmukba a különböző tudatmódosító szerek, melyek olyan függőségeket okoznak, amit egy életen át viszünk magunkkal? Csak néhány kérdés, amit a könyv felvet.
Joanne Harris: Csokoládé
Sokadik kiadását éli ez a regény, amiből nagysikerű film is készült Juliette Binoche és Johnny Depp főszereplésével. A szerzőnő ezzel a regényével lett híres és nem csak az édesszájúak körében. A sztori ott indul, hogy egy titokzatos, ám életvidám nő költözik kislányával egy apró faluba és megnyitja a környék első csokoládézóját. A zárkózott helybeliek tartózkodóak ugyanakkor kíváncsiak is az új jövevényre, így egyre gyakrabban néznek be a nyalánkságokkal teli boltjába… Ha tetszett a könyv, ne csüggedj, hiszen van folytatása is: mivel trilógia, a Csokoládé után elolvashatod még a Csokoládécipőt és a Csokoládés narancsot is.
Hűvös őszi estéken a legjobb dolog a fürdőkádban olvasni. Készíts egy relaxáló fürdőt és merülj el a habokban:
Kommentek
Szólj hozzá te is!