Strandolsz? Ide rejtsd az értékeidet!
Természetesen a fürdőhelyeken az értékmegőrzőt a legérdemesebb igénybe venni, ám ha nincs ilyen, kénytelenek vagyunk magunk gondoskodni értékes dolgaink biztonságáról. Sajnos a strandok, partok a tolvajok számára kiváltképp hívogató terepet jelentenek, így fontos, hogy néhány trükköt bevessünk ellenük. Íme, 5 szuper ötlet, ha nincs értékmegőrző:
Hűtsd le a lopási hajlamot!
A hűtőtáska remek hely az értékek elrejtésére – legérdemesebb az aljára tenni, úgy, hogy pakolsz még rá ételeket-italokat. Nem átlátszó műanyag tárolót is használhatsz erre vagy alufóliába is göngyölheted. A műanyag tároló előnye pedig, hogy a tolvaj nemigen fog szórakozni még külön tartályok nyitogatásával is.
Gyárts saját értékőrzős fürdőlepedőt!
Nem nagy munka, és különösebb kézügyesség sem szükségeltetik hozzá. A fürdőlepedőd vagy pléded egyik oldalát bontsd meg, és varrj hozzá egy kis zsebet, tépőzárral. Ezt a részt fordítsd lefelé, így fel sem fog tűnni, hogy valami mást is rejt még a kiterített napozóhely, és az értékek nem a táskában lapulnak.
Álcázd az értékeidet!
Egy nagyobb üres naptejes flakon remek megoldás a pénz és telefon elrejtésére, de egy műanyag fedős popsitörlős dobozt is megbuherálhatsz erre a célra. Egyszerűen csak vágd körül a műanyag fedő alatti részt, és máris rejtekhelyként használhatod. A chipses hengerdoboz is jó álca, főleg, ha a tetejére pár chipset is elhelyezel.
Vegyél rejtett tárolót!
A különböző rejtett tárolók nem kerülnek sokba, és jó szolgálatot tesznek: könyv, sörös- vagy üdítős doboz, sőt, kő alakú tárolókat is vásárolhatsz, amelyekben elrejtheted értékeidet az illetéktelen szemek és kezek elől.
Vidd magaddal a vízbe!
Ha semmiképp nem szeretnéd a parton hagyni a pénzedet, a nyakba akasztható műanyag tárca újra nagy divat. Érdemes olyat venni, amelyiknek állítható a hossza, így úszáskor nem akadályoz. Már nemcsak henger alakú tárcák kaphatók, de a bankkártyának és telefonoknak is megfelelő nagyobb téglalap akasztósok is beszerezhetők. Vízálló övtáskát is vehetsz, amelybe belepakolhatod mindazt, amit nem szívesen hagynál magára fürdőzés közben.
Mi lesz, ha elázik a pénz?
Nem kell aggódnod, hiszen a magyar pénz vízálló, és olyan anyagokból készült, amely a szokásosnál jobban ellenáll a külső környezeti hatásoknak. Aki mosott már ki véletlenül bankjegyet, megtapasztalhatta, hogy valóban felismerhető marad a mintázat, még ha a szín halványabbá is válik. Ha mégis megsérül a bankjegy vagy nehezen felismerhető, a hitelintézetek, a postahivatalok és az MNB beváltja.
Amit még érdemes megtenni az értékeid védelmében:
- számold ki, körülbelül mennyit fogsz költeni az adott napon, és csak ennyi összeget vigyél magaddal
- több helyre rejtsd el az értékes holmijaidat, hiszen a lopásoknak gyorsan kell történniük, nincs idő mindent átkutatni
- a nagy címletek helyett inkább kisebbeket és érméket vigyél magaddal, az nem vonzza annyira az illetéktelen szemeket
- ha rejtett tárolóba helyezed el a visszajárót és az értékeket, tedd ezt a mosdóban, hogy senki ne lássa
Jó strandolást, és ne feledd – ne csak az értékeidre, saját magadra is vigyázz! A fényvédelem rendkívül fontos, hiszen komoly következményekkel járhat akár csak egyetlen óvatlan napozás is. Mindig használj fényvédőt, és egy hosszabb strandolási napon többször is kend be vele a bőrödet, hogy a nyár ne csak élménydús, de biztonságos is lehessen!
Kommentek
Szólj hozzá te is!