Főoldal / Egyéb / Kémiai hámlasztás

Kémiai hámlasztás

A fizikai (szemcsékkel dolgozó) bőrradírokat mindenki ismeri, de azt már kevesebben tudják, hogy az elhalt bőrsejtek eltávolításának van egy alaposabb, kíméletesebb és professzionálisabb módja is. Mai cikkünkben a kémiai hámlasztásról olvashattok.

A fizikai bőrradírok ugyan hatékonyan eltávolítják a felesleges szaruréteget a bőrfelszínről, a radírozó szemcsék mikrosérüléseket okoznak a bőrön, ami sem hosszú-, sem rövidtávon nem tesz jót. Kémiai hámlasztók használatával pedig megelőzhetjük ezt, de ezen kívül még számos más jó tulajdonságuk is van.

A kémiai hámlasztók két nagy csoportra oszthatók: AHA- és BHA-savakra. Az AHA-savak vízben oldódnak, tehát a bőr felszínén hámlasztanak. Leggyakoribb fajtái a glikolsav és a tejsav. AHA-savat öregedő, fakó, pigmentfoltokkal és elszíneződésekkel tarkított bőrre legjobb használni, teljesen megújítja a bőrt, halványítja a pigmentfoltokat és anti-aging hatással is rendelkezik. Az AHA-savakat otthon használható termékekben 5-15%-os koncentrációban találjuk meg, kozmetikai kezelésekben ennél magasabb arányban is alkalmazzák.

A BHA-sav (szalicilsav) zsírban oldódik és a pórusok belsejébe hatolva hámlaszt, így kiváló zsíros, problémás bőrre. A pórusokban lévő felesleges faggyút és elhalt bőrsejteket feloldja, a miteszerek ellen bevethető egyik legjobb fegyver. A szalicilsavat 0,5-2%-os koncentrációban alkalmazzák.

Fontos tudni, hogy a kémiai hámlasztók csak bizonyos ph-értéken (4 és 5 között) képesek hatni, így nem mindegy, hogy milyen termékkel együtt használjuk – a felvitelük után legalább fél óráig ne használjunk más készítményt. A kémiai hámlasztás fényérzékennyé teszi a bőrt, így még télen is legalább 30-as fényvédőfaktorral ellátott krémmel együtt használjuk.

A mi kedvenceink:

Kommentek

Szólj hozzá te is!